התלמידים שלנו

מהות בית הספר

היא האנשים שבאים לכאן ללמוד וללמד

 

תלמידי סקולהאוס כוללים מבוגרים פליטים, מבקשי מקלט ואינדיבידואלים אחרים שרובם מודרים ממוסדות החינוך הממלכתיים, ואף מהחברה הישראלית עצמה. אנשים אלו, המתמודדים עם מציאות הגירה משתנה, עם רקע לאומי, אתני וחינוכי מגוון, מאוחדים באמונה משותפת שהשכלה יכולה לסייע להם להגשים את מטרותיהם וחלומותיהם לגבי העתיד שלהם.

רוב התלמידים שלנו הם נשים וגברים בגילאי 18-50, וברחו או עזבו את ארצות מוצאם מסיבות של סכנת חיים, רדיפה, דיכוי, עוני, כפייה, או חיפוש אחר שוויון הזדמנויות. רוב התלמידים שלנו הם מסודאן או אריתריאה. יש לנו גם תלמידים ממערב אפריקה, אתיופיה, ניגריה, חוף השנהב, בוליביה, ונצואלה, ישראל ועוד.

קהילת התלמידים שלנו כוללת מגוון רחב של כישורי קרוא וכתוב וצורך בהוראה הרגישה להקשר התרבותי השונה. השכלתם משתנה, מתלמידים שמעולם לא היו בבית ספר ועד לבוגרי אוניברסיטה.

התלמידים שלנו ברובם שרדו כנגד כל הסיכויים, ובעלי תשוקה עמוקה לחיים. השכלה נתפסת בעיניהם ככלי משמעותי להעצמה אישית, עצמאות, הזדמנויות תעסוקה ופיתוח אישי.

חברי ועד התלמידים שלנו הם מנהיגי בית הספר וממלאים תפקיד חשוב בייצוג קולם של התלמידים ובפעילות לגיוס ושימור תלמידים. הם ממלאים תפקיד ניכר בפיתוח והרחבה של תוכניות חינוכיות ופעילים בארגון טיולים ואירועים חברתיים. המשוב של מועצת התלמידים היווה בסיס לשינויים בבית הספר ובארגון.

כל סמסטר נבחרים נציגים חדשים מהכיתות השונות ויחד עם מנטור מהצוות הם מקיימים פגישות, מקבלים החלטות, מארגנים פעילויות ועוברים הכשרות לפיתוח מנהיגות.  

© 2018 The Schoolhouse

Website by Anat Belinson